HAKKIMIZDA

ANDY-AR Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, uzman araştırmacı Faruk ACAR tarafından,1999 yılında Bursa’da kurulmuştur. Merkezi İstanbul’da bulunan ANDY-AR’ın; Ankara, İzmir, Bursa başta olmak üzere Türkiye genelinde 35 ilde temsilciliği bulunmaktadır. Çalışma kapsamını gün geçtikçe artıran şirket; Türkiye’de, araştırmalarını 40 il üzerinde yürütebilen ilk ve tek kurum olma özelliğine sahiptir.
 

YEREL SEÇİMLER 2004

  • Şirketimiz 2004 yılı yerel seçimlerinde, kesin sonuçlara yakın oranda tahminde bulunarak adını kamuoyuna duyurmuştur.

ANDY-AR, 2007 Milletvekili Genel Seçimlerinin sonucu, en yakın oranda tahmin eden 3. Araştırma Şirketi olmuştur.


GENEL SEÇİMLER 2007

  • ANDY-AR, 2007’de gerçekleşen Milletvekili Genel Seçimleri sonucunu, en yakın oranda tahmin eden 3. araştırma şirketi olmuştur.

ANDY-AR 2009 Yerel Seçimlerinden önce Türkiye geneli, büyükşehirler, il ve ilçeler bazında kamuoyuna açıkladığı araştırma sonucu tahminlerine ulusal medya sık sık yer vermiştir. ANDY-AR 2009’daki tahminleriyle sandık sonuçlarını en yakın bilen ikinci araştırma şirketi olmuştur.


YEREL SEÇİMLER 2009

  • ANDY-AR’ın 2009 Yerel Seçimlerinden önce, Türkiye geneli ile; Büyükşehir, il ve ilçeler bazında kamuoyuna açıkladığı araştırma sonucu tahminlerine ulusal medya sık sık yer vermiştir. ANDY-AR, 2009 seçimleri tahminleriyle de sandık sonuçlarını en yakın bilen 2. araştırma şirketi olmuştur.

REFERANDUM 2010

  • ANDY-AR son olarak 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa Referandum oylamasını, 8 Eylül tarihinde yayınladığı araştırmasında “Evet” yüzde 57,4, “Hayır” yüzde 42,6 oranında açıklayarak, Referandumu yüzde 99 oranında bilerek, Türkiye’de en doğru tahmini yapan kamuoyu araştırma şirketi olmuştur. ANDY-AR’ın bu başarısı, Milliyet, Star, Yeni Şafak, Habertürk ve Sabah gazetelerinde, Haber 7, Milliyet.com.tr, İnternethaber, Ensonhaber haber portallarının yanı sıra Doğan Haber Ajansında haberleştirilmiştir.

GENEL SEÇİMLER 2011

  • ANDY-AR, 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde; seçim sonuçlarına en yakın tahminde bulunan araştırma şirketi olarak yine başarısını devam ettirmiştir. Türkiye’de en doğru tahmini yapan kamuoyu araştırma şirketi olmuştur. ANDY-AR’ın bu başarısı, Milliyet, Star, Yeni Şafak, Habertürk ve Sabah gazetelerinde, Haber 7, Milliyet.com.tr, İnternethaber, Ensonhaber haber portallarının yanı sıra Doğan Haber Ajansında haberleştirilmiştir.

CUMHURBAŞKANLIĞI 2014

  • 2014 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçiminde, kesin sonuçlara en yakın ve Tek bilen kurum ANDY-AR olmuştur.

GENEL SEÇİMLER 2015

  • 2015 yılında gerçekleşen Genel Seçim sonuçlarını en yakın bilen araştırma şirketi ANDY-AR olmuştur.