Hakkımızda

ANDY-AR Strateji Geliştirme ve Sosyal Araştırmalar Merkezi, 1999 yılında Uzman Araştırmacı Faruk ACAR tarafından kurulmuştur.Merkezi İstanbul’da olan Andy-Ar, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya ve Türkiye genelinde 35 ilde temsilciliğe sahiptir. Türkiye’de çalışmalarının kapsamını 40 il üzerine çıkaran ilk ve tek araştırma şirketidir.

Andy-Ar Sosyal Araştırmalar Merkezi, kuruluşundan bugüne, gerek Siyasi partiler, gerek belediyeler ağırlıkta olmak üzere, bir çok kuruma araştırma hizmeti sunmaya devam etmektedir. Profesyonel ekibi ile bir çok araştırmaya öncülük etmiştir. Sosyal, Siyasal ve belediyelerin çalışma performansı konusunda Kalitatif, Kantitatif araştırma yöntemleri ile müşteri memnuniyetine sadık kalmak adına en doğru bilgiyi saptamaya çalışmaktadır.

YEREL SEÇİMLER 2004

Şirketimiz 2004 yerel seçimlerinin sonucuna yakın tahminlerde bulunarak Türkiye kamuoyuna adını duyurmuştur.

GENEL SEÇİMLER 2007

ANDY-AR, 2007 Milletvekili Genel Seçimlerinin sonucu, en yakın oranda tahmin eden 3. Araştırma Şirketi olmuştur.

YEREL SEÇİMLER 2009

ANDY-AR 2009 Yerel Seçimlerinden önce Türkiye geneli, büyükşehirler, il ve ilçeler bazında kamuoyuna açıkladığı araştırma sonucu tahminlerine ulusal medya sık sık yer vermiştir. ANDY-AR 2009’daki tahminleriyle sandık sonuçlarını en yakın bilen ikinci araştırma şirketi olmuştur.

REFERANDUM 2010

ANDY-AR son olarak 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa Referandum oylamasını, 8 Eylül tarihinde yayınladığı araştırmasında “Evet” yüzde 57,4, “Hayır” yüzde 42,6 oranında açıklayarak, Referandumu yüzde 99 oranında bilerek, Türkiye’de en doğru tahmini yapan kamuoyu araştırma şirketi olmuştur. ANDY-AR’ın bu başarısı, Milliyet, Zaman, Star, Yeni Şafak, Habertürk ve Sabah gazetelerinde, Haber 7, Milliyet.com.tr, İnternethaber, Samanyoluhaber, Ensonhaber haber portallarının yanı sıra Doğan Haber Ajansı ile Cihan Haber Ajansı’nda haberleştirilmiştir.

GENEL SEÇİMLER 2011

ANDY-AR 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel seçimlerinde Seçim sonuçlarına En yakın tahminde bulunan araştırma şirketi olarak yine başarısını devam ettirmektedir. Türkiye’de en doğru tahmini yapan kamuoyu araştırma şirketi olmuştur. ANDY-AR’ın bu başarısı, Milliyet, Zaman, Star, Yeni Şafak, Habertürk ve Sabah gazetelerinde, Haber 7, Milliyet.com.tr, İnternethaber, Samanyoluhaber, Ensonhaber haber portallarının yanı sıra Doğan Haber Ajansı ile Cihan Haber Ajansı’nda haberleştirilmiştir.

CUMHURBAŞKANLIĞI 2014

Seçimleri en yakın ve Tek bilen ANDY-AR

GENEL SEÇİMLER 2015

2015 Genel seçimlerini en yakın bilen ANDY-AR